Návrhy fasád
Návrhy fasád logo
Vybrané ukážky našej práce

Zákazník si prial oživiť rodinný dom s pôvodne bielou fasádou. Zachovali sme špalety okolo okien, ktoré ladia s bočnou stenou. Nakoľko sú trámy nosnej konštrukcie strechy nad vstupnými dverami viditeľné, rozhodli sme ako ozdobný prvok na nároží umiestiť imitáciu dreveného stĺpu, ktorý by bol zladený s farbou dreva, prípadne farbou fasády v ďalších návrhoch. Celkový dojem je veľmi ľúbivý a originálny.
[Zobraziť všetky návrhy]


Zákazník požadoval fasádu, ktorá by opticky zmenšila v skutočnosti veľmi vysoký a mohutný dom. Preto bolo nutné farebne oddeliť jednotlivé poschodia, čo je dominantné predovšetkým v bočnej a zadnej časti domu. Tehlový obklad v prednej časti domu bol prianím zákazníka, takže sme mu vyhoveli.
[Zobraziť všetky návrhy]


Tu sa jedná o rohový radový dom, ktorý bolo potrebné odlíšiť od ostatných. Zákazník si prial dvojfarebnú kombináciu fasády. Ako prvú variantu sme navrhli bočný tmavší pás totožný s farbou balkónov a predného výklenku. Ako druhú variantu sme tento pruh vytvorili z tehlového obkladu. Ďalšou možnosťou je kombinácia oboch farieb a tehlového obkladu.
[Zobraziť všetky návrhy]


Zákazníkovo prianie bolo navrhnúť teplejšie pastelové farby. Ako nejlepšie riešenie prednej časti boli vybrané špalety okolo okien a k tomu farebne zladený farebný podhľadový pás. Väčším problémom bol pohľad bočný. Dom pripomínal skôr bytový dom ako rodinný, preto sme sa celkový bočný dojem snažili vylepšiť ozdobnými prvkami na rohu a k tomu rôznu kombinaciu pásov a špaliet, ktoré mali za úlohu zmenšiť celkový dojem bočnej strany.
[Zobraziť všetky návrhy]


Jedná sa o bytový dom.
Zákazník mal v tomto prípade farby vybrané. Našou úlohou bolo vo veľmi krátkej dobe (1 deň) navrhnúť rozmiestnenie dvoch požadovaných farieb.
[Zobraziť všetky návrhy]


U tohto domu bola naplánovaná rekonštrukcia okien, strechy i fasády. Zákazník prejavil záujem o zelený odtieň fasády s čiernou i tmavo hnedou strechou a k tomu ešte tmavo hnedé rámy okien.
[Zobraziť všetky návrhy]


V tomto prípade mala byť fasáda v oranžových odtieňoch. Zákazník mal požiadavku navrhnúť i kachličky na sokli. Pre tento typický štýl domku sme navrhli tradičné špalety. Zákazník mal možnosť voliť mezi špalety ako rovnými tak okrúhlimi.
[Zobraziť všetky návrhy]


Zákazník prejavil záujem o modrý návrh fasády. Vzhľadom k netypickému tvaru domu nebolo treba túto fasádu príliš zvýrazňovať. Ako najvhodnejšiu variantu sme zvolili dvojfarebnú kombináciu. Pre garáž a vyčnievajúcu hornú stenu sme navrhli výrazne tmavšiu farbu ako je zvyšok domu. Na nároží sme umiestnili imitáciu stĺpika, aby fasáda pôsobila lepšie ako celok.
[Zobraziť všetky návrhy]


Zákazníkovým prianím bolo navrhnúť farbu skôr tmavšiu, aby odolávala viac prachu z hlavnej cesty ako tomu bolo u pôvodnej svetlo žltej farby. Ďalšou požiadavkou bolo okná opticky zväčšiť a dom naopak zmenšiť. Navrhli sme teda špalety okolo okien a k zmenšeniu domu významne prispelo zaujímavé a originálne rozdelenie bočnej strany na dve časti. V prednej části je potom pre väčšie zladenie farieb navrhnutý vchod v rovnakej farbe ako sú špalety.
[Zobraziť všetky návrhy]


Prianím zákazníčky bolo navrhnúť fasádu v teplých odtieňoch, s uprednostnením marhuľovej. V návrhu sme mali počítať s rekonštrukciou okien, ktoré mali byť v bielej farbe a odstránením vchodového skleneného prístrešku, jeho bočná stena bude biela.
[Zobraziť všetky návrhy]


V tomto prípade zákazník potreboval poradiť s farbou fasády, ktorá by sa hodila k farbe strechy. Jeho predstava bola žltá, okrová, svetlo hnedá poprípade biela. V návrhu sme mali počítať s obložením soklu svetlo hnedým prírodným kameňom a bielym vyšpárovaním. Dom stojí v chránenej krajinnej oblasti, bolo treba teda voliť farbu takú, aby nebola narušená daná regulatíva.
[Zobraziť všetky návrhy]


Zákazníkova predstava farby fasády bola žltá, okrová alebo oranžová. Pre návrh sme mali použiť kombinácie farby fasády a tehlového obkladu, ktorý mal byť taktiež použitý u komína. Ďalším prianím zákazníka bolo rozdeliť dom na dve poschodia, aby dom nepôsobil tak mohutne.
[Zobraziť všetky návrhy]


Zákazníkova predstava fasády bola svetlo kávová s kombináciou s imitaciou tehlového obkladu. Obklad by mal byť smerovaný v prostrednej časti zadnej strany domu a v prednej časti ho chcel zákazník navrhnúť ako falošné okná. Tento nápad se nám veľmi páčil, len bolo treba tento tehlový obklad doplniť i na ďalších miestach viď. Návrh, aby sme docielili dokonalé zladenie.
[Zobraziť všetky návrhy]


Tento návrh bol plne pod vedením našej fantázie. Zákazník mal iba požiadavku aspoň na jeden návrh v okrovej farbe.
[Zobraziť všetky návrhy]


Zákazník mal predstavu farieb svetlo hnedých odtieňov alebo kombináciu svetlo zelených odtieňov. Čelný pohľad chcel farbami rozdeliť na niekoľko plôch.
[Zobraziť všetky návrhy]


U tohto návrhu sme mali voľnú ruku. Mohli sme tak dať priestor našej fantázii a navrhnúť originálnu fasádu. Farba je iba orientačná, zákazník ju mal už vopred vybranú.
[Zobraziť všetky návrhy]


Táto historická budova pochádza z roku 1890, jej pravé historické prvky bohužiaľ už boli odstránené. Nakoľko mal dom historickú hodnotu, rozhodli sme sa mu tento nádych ponechať a zvolili dvoufarebnoú fasádu s horným podhľadovým pásom, ktorý mal byť treťou farbou. Zákazník preferoval farby žlté, okrové, ružové, oranžové, prípadne vínové.
[Zobraziť všetky návrhy]
Úvod |  Ukážky |  Objednávka |  Cenník |  Kontakt |  Rady |  Často kladené otázky
SKsoft.cz | Quick Moto | Ford Puma | SKsoft.sk